Viete čo je to CRM?

Viete čo je to CRM?

CRM je skratkou pre pojem Customer Relationship Management. CRM systémy slúžia na riadenie vzťahov so zákazníkmi. Predstavujú určitý druh vnímania komunikácie a práce s klientmi. Sú to systémy, ktoré slúžia na zhromažďovanie, triedenie a spracovávanie údajov o zákazníkoch.


CRM systémy slúžia na sledovanie a vyhodnocovanie akýchkoľvek obchodných aktivít spoločnosti. Preto sú často súčasťou CRM systémov štatistiky. Základným cieľom CRM systémov je zlepšenie služieb, poskytovaných klientom, lepšie porozumenie jednotlivým potrebám zákazníkov a schopnosť identifikovať ich potreby. Na základe toho sa vytvárajú dlhodobé a úspešné vzťahy so zákazníkmi. PomocouCRM SYSTÉMOVsi jednotlivé spoločnosti získavajú vernosť svojich klientov a vytvárajú priestor pre dôkladnú starostlivosť o svojich zákazníkov.


CRM systém je v súčasnosti neodmysliteľným vybavením v spoločnosti, ak si chce firma zabezpečiť vzťahy a kontakty so svojimi zákazníkmi. Najpríťažlivejšie produkty, predovšetkým pre malé firmy, sú v cloude. Technologický analytik pre CRM a malé firmy Brent Leary hovorí: „Mnoho obchodných vzťahov sa dnes začína na internete a zákazníci stále viac hľadajú firmy prostredníctvom vyhľadávača Google, stránok fanúšikov Facebooku a prostredníctvom návštev webových stránok“.


Vytvárať obchodné vzťahy prostredníctvom
CLOUDOVÝCH RIEŠENÍv CRM je teda zmysluplná činnosť, predovšetkým ak ponúkajú monitoring sociálnych sietí.
Cloudové riešenia alebo technológie predstavujú nový model vývoja a používania podnikových aplikácií, ku ktorým pristupuje zákazník prostredníctvom webových prehliadačov alebo ich klient využíva ako službu. Užívateľ má možnosť pristupovať k dátam z akéhokoľvek zariadenia alebo miesta.


Výhodou cloudových riešení je fakt, že klient platí len za služby, ktoré využíva. Umožňujú prístup k firemným informáciám z akéhokoľvek miesta a zabezpečujú bezpečnosť a spoľahlivosť dát.

Zaujala ťa táto téma?Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.