Brain&Breakfast

Brain & Breakfast to sú raňajky tak trochu inak. Ide o  nápad, ktorý skrzol v hlave nášho českého suseda Jána Maška, ktorý v tom čase pôsobil ako inovačný líder spoločnosti 3M. Od roku 2012 sa táto idea natoľko otvorila verejnosti, že sa z toho stal nezávislý, veľmi zaujímavý projekt vedený pod hlavičkou siete Red Button. 

Raňajky B&B na ktorých sa pravidelne stretne pár odborníkov a verejnosť si kladú za cieľ otvárať široké spektrum tém, spravidla sa ale držia štyroch hlavných tematických okruhov:

  • Vzdelávanie a osobný rozvoj
  • Veda a technológia
  • Podnikanie a business
  • Spoločnosť, vďačnosť a láskavosť

Témy, ktoré sa týkajú každého z nás. Sú to idei, o ktorých treba diskutovať a hladať nové myšlienky a inovačné nápady a celé to prebieha veľmi interaktívne aj vďaka vymoženostiam našej doby. 

Hostia Brain & Breakfast

Za 6 rokov vystúpili na raňajkách Brain & Breakfast mená ako Tomáš Klus, Lenka Bradáčová, Petr Ludwig, Jan Pirk, Tomáš Šebek, Peter Koukal, Adéla Vinczeová (predtým Banášová) a mnoho ďalších.

Dnes sa Brain & Breakfast odohrávajú v pražskom Impact Hubu. Odtiaľ sa ale tiež natáčajú a naživo prenášajú do desiatok miest po celej Slovenskej republike a aj na Slovensko. Nechýbajú malé aj veľké firmy, coworking, komunitné centrá. Vysielame ale tiež do škôl či knižníc.

Kde sa môžem zúčastniť? Ako sa môžem zapojiť?

  • Môžete navštíviť natáčanie raňajok v pražskom Impact Hubu
  • Môžete prísť na premietanie priameho prenosu raňajok do jedného z miest po celej ČR a SR
  • Môžete objednať priamy prenos pre seba a svojich kolegov priamo do firmy, alebo sa stať firemným partnerom (napíšte na jan@masek.me)
  • Môžete si zadarmo objednať priamy prenos do vášho komunitného centra, školy či knižnice (napíšte na jan@masek.me)

Ako to prebieha?

Raňajky prebiehajú raz za mesiac, dňom vysielaní je spravidla tretí štvrtok v mesiaci (môžu sa ale objaviť výnimky). Premietanie je nastavené na 90 minút s tým, že zhruba hodinu hosť prezentuje svoj príbeh a tému. Približne na 30 minút potom nadviažeme diskusiu, do ktorej sa môžu otázky posielať aj cez internet, a tak sa zapoja aj všetci diváci živého prenosu.

Rozprávanie prebieha vždy od 8:30 do 10:00. Priamy prenos sa začína o 8:00, aby sa mohla včas doladiť technika.

A čo je na tom najlepšie, všetky doteraz vysielané raňajky si môžete pustiť vo verejne prístupnom archíve (video aj podcast) →

A skvelá správa je, že takéto premietanie bude aj u nás na FRIčke, kedy sa stretneme ráno pri šálkej dobrej kávy a inšpirácie. Tešíme sa na vás.

ON-LINE TELEVIZE RYCHLE SE MĚNÍCÍHO SVĚTA

I my reagujeme na aktuální situaci a představujeme vám produkt, který nám za posledních pár dní doslova vyrostl pod rukama. Home Office TV.
 

Budeme natáčet a vysílat přednášky a příběhy, jak jste zvyklí např. z Brain&Breakfast. Ale abychom zajistili ještě větší interaktivitu než obvykle, chceme, abyste si hosty vybírali přímo vy, naši diváci.

Živý přenos poběží na Youtube kanálu Red Buttonu. Konkrétní link vám nasdílíme po přihlášení v tomto formuláři.

Vše důležité se bude odehrávat na stránce www.homeofficetv.cz.

Hlasování o dalších hostech a tématech pak budeme připomínat přímo na našich sociálních sítích, proto nás nezapomeňte sledovat: FACEBOOK / LINKEDIN

A jako bonus připomínáme, že nejnovější obsah, co se kumuluje kolem Red Buttonu, každý den aktualizujeme na portálu ZOOM.