Brain&Breakfast

Brain & Breakfast to sú raňajky tak trochu inak. Ide o  nápad, ktorý skrzol v hlave nášho českého suseda Jána Maška, ktorý v tom čase pôsobil ako inovačný líder spoločnosti 3M. Od roku 2012 sa táto idea natoľko otvorila verejnosti, že sa z toho stal nezávislý, veľmi zaujímavý projekt vedený pod hlavičkou siete Red Button. 

Raňajky B&B na ktorých sa pravidelne stretne pár odborníkov a verejnosť si kladú za cieľ otvárať široké spektrum tém, spravidla sa ale držia štyroch hlavných tematických okruhov:

  • Vzdelávanie a osobný rozvoj
  • Veda a technológia
  • Podnikanie a business
  • Spoločnosť, vďačnosť a láskavosť

Témy, ktoré sa týkajú každého z nás. Sú to idei, o ktorých treba diskutovať a hladať nové myšlienky a inovačné nápady a celé to prebieha veľmi interaktívne aj vďaka vymoženostiam našej doby. 

Hostia Brain & Breakfast

Za 6 rokov vystúpili na raňajkách Brain & Breakfast mená ako Tomáš Klus, Lenka Bradáčová, Petr Ludwig, Jan Pirk, Tomáš Šebek, Peter Koukal, Adéla Vinczeová (predtým Banášová) a mnoho ďalších.

Dnes sa Brain & Breakfast odohrávajú v pražskom Impact Hubu. Odtiaľ sa ale tiež natáčajú a naživo prenášajú do desiatok miest po celej Slovenskej republike a aj na Slovensko. Nechýbajú malé aj veľké firmy, coworking, komunitné centrá. Vysielame ale tiež do škôl či knižníc.

Kde sa môžem zúčastniť? Ako sa môžem zapojiť?

  • Môžete navštíviť natáčanie raňajok v pražskom Impact Hubu
  • Môžete prísť na premietanie priameho prenosu raňajok do jedného z miest po celej ČR a SR
  • Môžete objednať priamy prenos pre seba a svojich kolegov priamo do firmy, alebo sa stať firemným partnerom (napíšte na jan@masek.me)
  • Môžete si zadarmo objednať priamy prenos do vášho komunitného centra, školy či knižnice (napíšte na jan@masek.me)

Ako to prebieha?

Raňajky prebiehajú raz za mesiac, dňom vysielaní je spravidla tretí štvrtok v mesiaci (môžu sa ale objaviť výnimky). Premietanie je nastavené na 90 minút s tým, že zhruba hodinu hosť prezentuje svoj príbeh a tému. Približne na 30 minút potom nadviažeme diskusiu, do ktorej sa môžu otázky posielať aj cez internet, a tak sa zapoja aj všetci diváci živého prenosu.

Rozprávanie prebieha vždy od 8:30 do 10:00. Priamy prenos sa začína o 8:00, aby sa mohla včas doladiť technika.

A čo je na tom najlepšie, všetky doteraz vysielané raňajky si môžete pustiť vo verejne prístupnom archíve (video aj podcast) →

A skvelá správa je, že takéto premietanie bude aj u nás na FRIčke, kedy sa stretneme ráno pri šálkej dobrej kávy a inšpirácie. Tešíme sa na vás.