BuďManažér, letná škola, manažér, výhody vzdelávania

Rozhoduješ sa? Čo tak vysoká škola?

Po strednej škole si vyberáme z množstva možností ako pokračovať, nie len v oblasti vzdelávania, ale celkovo v osobnom raste. Rozmýšľame nad výhodami štúdia, ktoré vysoká škola prináša a nad výhodami práce, prípadne iných možností.

AKÉ SÚ VÝHODY VYSOKEJ ŠKOLY?

Režim sa nemení

Po ukončení strednej školy sme väčšinou celkom vyčerpaní, takže nám dosť dobre padne dať si poriadne prázdniny. Tie medzi strednou a vysokou bývajú zvyčajne tie najlepšie. Začíname si uvedomovať, že prechádzame do ďalšej fázy nášho života, užívame si všetky voľné chvíle s kamarátmi a nemusíme ešte riešiť žiadne oficiality ako hľadanie práce, životopisy, motivačné listy a pod. V septembri nabehneme do školy, tak ako sme zvyknutí. A pokračujeme v režime, ktorý nám je dobre známy.

Úľavy a výhody

Po strednej škole sme povinní ohlásiť sa na úrade práce, kde potrebujeme preukázať ukončenie štúdia na strednej škole a v prípade, že sme už prijatí na vysokú školu, tak dodať potvrdenie o prijatí. V prípade, že ste vysokoškolský študent, tak získavate zľavy nie len na menej slávnom cestovnom „vlaky zadarmo“, ale aj úľavy na úradoch, v divadlách, kinách a pod. Po nástupe na vysokú školu dostanete ISIC, s ktorým sa Vám otvorí množstvo zľavových portálov, ale hlavne lacné ubytovanie a stravovanie v školskom kampuse. Môžete si teda skúsiť život v inom meste a namiesto priemerných 300 € za nájom napr. Žiline, platíte 70 € mesačne.

Do praxe oveľa jednoduchšie

Z pohľadu firiem sú študenti veľmi výhodná alternatíva. Vysoká škola – možnosť štúdia. Firmy majú od štátu podporu pri zamestnávaní študentov, takže neplatia odvody do štátu. Preto práve popri štúdiu na vysokej škole máme jedinečnú možnosť poskúšať rôzne pracovné pozície a odvetvia a tak nájsť to, čo nás skutočne baví.

Odborný pohľad bez risku

Počas štúdia na vysokej škole získavame vždy spätnú väzbu od odborníkov a tak si vieme overiť vlastné kvality bez toho, aby nás to stálo reálne pracovné miesto. Ešte nikto sa nepýtal, či máš titul s A-čkami a B-čkami. Všetci sa pýtajú, čo si robil popri vysokej škole. Tu je ideálna možnosť tvoriť vlastnú identitu a testovať svoje možnosti „bez ujmy“.

Vždy máš druhú možnosť

Po nástupne na vysokú školu dostávame možnosť robiť chyby. Vždy máme viac termínov na skúšku, máme na výber predmety z rôznych oblastí. Napr. Fakulta riadenia a informatiky má v odbore Manažment možnosť v jednom ročníku venovať s viac informatickým predmetom a bez ujmy v ďalšom ročníku budovať marketingové zručnosti. V práci dostaneme popis našej náplne práce a musíme ísť vo vychodených koľajach. Každopádne, vždy keď si na škole uvedomíš, že chceš radšej pracovať, tak vybehneš s čistým štítom do víru dospeláckeho života. Naopak už je to trošku ťažšie. Pozabúdané pojmy a termíny zo školy sa po dlhšej dobe ťažko pripomínajú.

Ak si aj Ty medzi tými, ktorí si na poslednú chvíľu uvedomili, že by predsa skúsili vysokú školu, ešte je možnosť. Letná škola BuďManažér sa sústreďuje na vzdelávanie a novú skúsenosť v oblasti Manažmentu.

Viac informácií tu:
https://budmanazer.sk/index.php/letna-skola/

Využiješ svoju šancu?

Registráciu tu:
https://forms.gle/R9DxAqrw8nM5Kaqk7

Written by