študuj Manažment na FRI UNIZA

Odbor manažment očami minulých a súčasných študentov

Rozmýšlate na akú vysokú školu ísť ale ešte ste sa nerozhodli? Rozhodujete sa medzi viacerými školami ale nie ste si istý, čo je pre Vás to pravé? Prečítajte si vyjadrenia nielen súčasných, ale aj bývalých študentov manažmentu na FRI, a to Vám možno pomôže sa rozhodnúť.

Trh práce je v súčasnosti mimoriadne konkurencieschopný a dopyt po kvalifikovaných zamestnancoch je vysoký. Absolventi odboru manažment na FRI získavajú odbornú kvalifikáciu, ktorá je vysoko uznávaná a rešpektovaná. Štúdium na vysokej škole podporuje tvorivé a nezávislé myslenie. Taktiež vystavuje študentov novým výskumom a technológiám, ktoré študenti na škole využívajú. A samozrejme je miestom, kde nadväzujú nové kontakty nie len v osobnej sfére, ale aj tej kariérnej. 

3 príbehy bývalých študentov!

Ján Žiak – IT projektový manažér

Po štúdiu manažmentu a neskôr informačného manažmentu, nastúpil do Trainee programu,  kde implementujú IT požiadavky do podnikovej praxe. K tomu mu výrazne pomohlo práve štúdium na FRI, samotná práca na reálnych projektoch počas štúdia a získanie ITIL certifikátu.

Je toho názoru, že informatika a IKT sú budúcnosťou. Spolu v kombinácii s manažmentom predstavujú atraktívne štúdium, po ktorom je výrazný dopyt. Samotný marketing bol preňho veľmi prínosný, vďaka čomu získal svoju súčasnú prácu. Ale samozrejme, ako aj sám povedal: „škola ma nenaučila všetko, ale dala mi teoretický základ, na ktorom ďalej môžem stavať a napredovať vo vzdelávaní“. Pomerne široké znalosti o informatike a projektovom manažmente, ktoré získal na odbore manažment a informačný manažment, mu pomáhajú pri svojej súčasnej práci.

Kreatívna forma výučby ťa určite dostane!

Kreatívna forma výučby ťa určite dostane!

Adriána Chromčáková – Marketingová manažérka

Už počas štúdia Informačného manažmentu na FRI pracovala v rôznych podnikoch a v súčasnosti sa venuje online marketingu. Štúdium jej ponúklo široký výber predmetov, od manažmentu cez logistiku až po komunikáciu a rozhodovanie. Tým, že si prešla a získala prehľad o týchto oblastiach, zistila, čo ju baví a čomu sa chce venovať.

Vďaka vzdelávaniu v odbore manažment získala poznatky, ako pristupovať k úlohám, riadiť svoj time management, byť zodpovedná, samostatná a prezentovať svoje názory. K tomu jej pomohla aj práca v tímoch. Taktiež počas štúdia bola členkou študentskej organizácie Friclub, čo považuje za skvelú skúsenosť. A na otázku, či by nás odporúčala bola odpoveď: „Jednoznačne áno“.

Tomáš – CEO GoodRequest

Tomáš sa už počas štúdia venoval študentskej organizácii AIESEC a taktiež pracoval vo vedecko technologickom parku Žilina ako konzultant. Práve toto mu dalo množstvo skúseností, ktoré neskôr použil vo vlastnej firme.

Za najväčšie prínosy štúdia považuje široký záber predmetov, z ktorých získal množstvo poznatkov a ľudí, ktorých tam spoznal a s ktorými spolupracuje až dodnes. Veľkú výhodu vidí aj v určitej voľnosti, kedy študenti, ak sú šikovný, dokážu pracovať popri štúdiu.

A čo by odporučil študentom? „Odporučil by som im aby ten čas na FRI nepremárnili. Určite študentský život k vysokej škole patrí a bez neho si to ani ja neviem predstaviť. Ale určite je dôležité aby našli sami seba, čo ich baví a makali na sebe.“

Ak si chcete prečitať viac z týchto rozhovorom pozrite našu stránku s absolventmi FRI.

Buď manažér a študuj budúcnosť!

Buď manažér a študuj budúcnosť!

A čo hovoria súčasný študenti?

Už len pri prvom pohľade v átrium na Fri je vidno množstvo skupiniek ako sedia s počítačmi na nohách a horlivo diskutujú. A pri otázkach, ako sa im páči na škole a ako vnímajú odbor manažment iba súhlasne prikyvujú. Väčšina sa zhodla na tom, že odbor manažment ponúka množstvo predmetov, vďaka ktorým získavajú prehľad a zisťujú tak, čomu by sa chceli venovať. Niektorý to už dokonca aj zistili! Majú na výber nie len manažérske predmety, ale aj predmety z oblasti informatiky, čím kombinujú svoje vzdelanie.

Ďalej sa im páči forma štúdia jednotlivých predmetov. Uvádzajú, že na väčšine predmetoch pracujú v tímoch alebo na rôznych zadaniach a projektoch s reálnymi problémami. Predstavuje to pre nich kreatívnu formu učenia oproti klasickým a niekedy zdĺhavým teoretickým prednáškam. Učia sa tak práci v tímoch, využívať získané poznatky, komunikácii, organizovaniu a iným znalostiam.

Samozrejme, pozitívne hodnotia aj vyučujúcich, ich prístup a komunikáciu. To, ako im pomáhajú pri jednotlivých úlohách a snažia sa ich nasmerovať na tú správnu cestu.

Tak čo, ešte sa rozhoduješ? Ak áno pozri si, čo ti štúdium manažmentu ponúka a možno to bude práve tvoja cesta!

Written by