Rozšírenie manažérskych obzorov a zážitkov v Českých Budějoviciach

Študenti Fakulty riadenia a informatiky programu Manažment, sa zúčastnili Týždňa odborných prednášok v Českých Budějoviciach, ktorý obsahoval zmiešaný intenzívny program ERASMUS+. Jeho cieľom bolo rozšírenie manažérskych a teoretických vedomostí a prepojenie získaných poznatkov s praxou.

manažérskych vedomostí

Českým partnerom bola VŠ technická a ekonomická v Českých Budějoviciach. Za Fakultu riadenia a informatiky, UNIZA sa Erasmu+ zúčastnili desiati študenti inžinierskeho štúdia programu Informačný manažment a traja pedagógovia.

Event sa uskutočnil v Novembri 2022 s bohatým programom zameraným na získavanie vedomostí z multidisciplinárnych prednášok a trendov marketingových kampaní. Nechýbala ani prednáška europoslankyne o možnostiach študentov naštartovať svoju kariéru v európskych inštitúciách.

Študentov zaujala aj prehliadka laboratória VŠTE či prezentácia dronov, ktoré ohromili zrýchlením z 0 na 100 km/h len za pár sekúnd. Možnosť pozrieť sa na svet z perspektívy drona vďaka špeciálnym okuliarom bola taktiež výnimočná. Študenti ocenili aj profesionálny prístup pedagógov z partnerskej univerzity, ktorí sa s nadšením podelili o svoje poznatky.

manažérskych vedomostí

Významnou časťou programu bola aj exkurzia do českého národného pivovaru – Budějovický Budvar, ktorý nie je len výrobcom a predajcom piva, ale aj ambasádorom českej pivnej kultúry doma i vo svete. Exkurziou nás viedol vrchný český sládok Adam Brož. Ako ambasádor učí, ako pivo správne čapovať, podávať a ako spraviť z pitia budějovických ležiakov skutočný zážitok, o čom sa študenti FRI mohli presvedčiť na vlastné oči. Z exkurzie boli všetci unesení. Oboznámili sa s históriou pivovaru, logistikou a najmä s procesom výroby piva, kde za úspechom stoja len tri suroviny – voda, slad, chmeľ a správne použitá technológia.

manažérskych vedomostí

Budějovický Budvar sa môže pýšiť vlastným kmeňom pivných kvasníc a mäkkou vodou, ktorú získavajú z 300 metrov hlbokej studne. Študenti priamo nahliadli do spôsobu varenia piva a obdivovali najväčšiu kapacitu ležiacich tankov v celej Európe, kde pivo zreje týždne až mesiace. Odborný garant pivovaru zaujal študentov nielen svojou odbornosťou, ale aj zanietením, bezprostrednosťou a ochotou odpovedať na všetky zvedavé otázky.

Ako sa hovorí, každé miesto má svoju jedinečnú atmosféru a nie je toho výnimkou ani mesto České Budějovice. Študentov aj pedagógov obzvlášť zaujal aj neďaleký rozprávkový zámok Hluboká, ktorý sa vyznačuje špecifickou architektúrou a fascinujúcimi záhradami.

manažérskych vedomostí

Program Erasmus+ študentov veľmi obohatil, za čo patrí vďaka tvorcom a realizátorom programu z VŠ technickej a ekonomickej v Českých Budějoviciach, pivovaru Budvar a bezpochyby aj pedagógom z FRI, UNIZA. Všetci zúčastnení si vážili obzvlášť pohostinný prístup českých partnerov. Celý program bol vysoko profesionálny, náučný a zážitkový. Pedagógovia vtiahli študentov do diania, ktoré v každom zanechalo plno nových manažérskych vedomostí,  pozitívnych emócií a dojmov. 

Written by