FRI

Študentský život na FRI

Študentský život na FRI alebo akcie na, ktoré sa nezabúda. Je štúdiu na FRI náročné? Áno je, pretože sa snažíme robiť veci poriadne a poctivo, ale aj popri tom stíhame žiť a užívať si život. Akcie ako FRičkovica, Dekanské voľno, FRI punč či FRI ples sú toho dôkazom.

Fričkovica

Semester vždy odpáli toto podujatie, na ktoré sa určite tešia nielen všetci študenti, vyučujúci, ale aj  partneri Fakulty riadenia a informatiky. Na tejto akcii sa hrajú logické hry, riešia sa tajné hádanky, či kvízy, pije sa pivo a kofola, griluje sa a popri tom vznikajú nové zážitky ako aj nové pracovné príležitostí. Pretože vždy v septembri môžete na našom zadnom dvore stretnúť a diskutovať s manažérmi zo Siemensu, Prima banky, Kie či iných veľkých podnikov, a nikdy neviete čo nové a zaujímavé môže z takej debaty vzniknúť.

Dekanské voľno

Zvyčajne po prvých týždňov zahájenia zimného semestra tu mávame Dekanské voľno. Netreba sa nechať zmiasť názvom, lebo slovo voľno nemusí hneď znamenať voľný deň od štúdia. A už tradične dekanské voľno býva v sobotu. Sobota je možno symbolom toho, že na FRIčke jednoducho nemáme kedy „strácať čas“, no zároveň to znamená aj to, že vzťahy sú tu také dobré, že sa kolegovia a študenti vedia spolu stretnúť aj cez víkend a užiť si spoločnú aktivitu. Vtedy si aj dekani a prodekani obujú turistické topánky a športovú výbavu, zbalia horalky do ruksaka a vyberú sa na túru. Dekanské voľno sa teda na FRI nesie v duchu turistiky a pohybu väčšinou po okolitých turistických chodníkoch. Jednou z posledných bola trasa:  Lietavská Lúčka – Lietava – Lietavský hrad – Lietavská Svinná – Skalky – adrenalínová hojdačka – Rajecké Teplice.

FRI

Fri ples

FRI ples býva jednoznačne udalosťou zimného semestra. Dievčatá si nahadzujú krásne róby, chlapi oprášia maturitné obleky a ples môže začať. Večer v Novej Menze je sprevádzaný množstvom dobrej hudby od Dj-a a folklórneho súboru, sprievodným programom v podobe spoločenských tancov a svetelnej tanečnej šou. O polnoci nesmie chýbať tombola, v ktorej bývajú naozaj skvelé ceny. Na tejto akcii sa stretávajú súčasní fričkári i starší absolventi, lístky väčšinou stačia všetkým.  

FRI

FRI punč

V chladných zimných dňoch, pred blížiacimi sa Vianocami sa na FRIčke varí punč. Voňavý a hrejivý alko i nealko punč varia naši študenti z FRI Clubu a každým vypitým punčom zúčastnení prispievajú piatimi centami na psí útulok, naposledy sa vyzbieralo 230 €. A teraz matematická úloha: Koľko punčov sa muselo predať? Odpoveď – veľa.

FRI

Naša Fakulta si uvedomuje dôležitosť nie len vzdelávacích aktivít, ale aj tých mimo Naša Fakulta si uvedomuje dôležitosť nie len vzdelávacích aktivít, ale aj tých mimo vzdelávacích. Preto chce svojím študentov ponúknuť nové priateľstvá, nové partnerstvá a nezabudnuteľné zážitky, ktoré budú pretrvávať po celý život, preto Buď Manažér! TU

“Vzdelanie nie je len o chodení do školy a získaní titulu. Je o rozširovaní svojich vedomostí a prijímaní životných právd.”

Shakuntala Devi

Written by