Máš v hlave nejaký nápad? Čo tak ísť na Startup Weekend?

Startup Weekend je medzinárodná udalosť podporujúca podnikateľskú kreativitu a inovácie. Táto udalosť je známa po celom svete. Každoročne prichádza aj k nám do Žiliny. Tento rok sa v Žiline uskutočnil 10. jubilejný ročník. Startup Weekend poskytuje jedinečnú príležitosť jednotlivcom s podnikateľským duchom zdieľať svoje nápady, nájsť si tím a pracovať na vytvorení funkčného prototypu alebo plánu, a to počas jedného intenzívneho víkendu, kde súťažiaci posúvajú nielen svoje myšlienky a nápady, ale taktiež sa učia pracovať v tíme.

Ako to na Startup Weekend vyzerá?

Startup Weekend začína tým, že účastníci majú možnosť prezentovať svoje podnikateľské nápady a myšlienky hneď na začiatku udalosti. Následne majú možnosť spojiť sily s ostatnými účastníkmi, vytvoriť tímy a začať pracovať na realizácii svojich projektov. Počas víkendu majú tímy prístup k mentorom z praxe, ktorí im môžu pomôcť zdokonaliť svoje nápady a poskytnúť cennú spätnú väzbu. Mentori sú častokrát ľudia z praxe a prinášajú im naozaj bohaté rady do realizácie ich projektov. Tento rok mali účastníci možnosť konzultovať svoje nápady napríklad s Tonym Dúbravcom, ktorého môžete poznať z podcastov Doba digitálna, Petrom Urbanom, CTO spoločnosti GymBeam, Michalom Kormanom, zakladateľom Touch4IT a s mnohými ďalšími. Udalosť vrcholí prezentáciou projektov pred porotou, z ktorých sú následne vybrané a ocenené tie najlepšie a najviac inovatívne.

Prečo sa zúčastniť?

Startup Weekend nie je len o súťažení. Je to aj o rozvíjaní zručností, budovaní siete kontaktov a získavaní cenných skúseností od profesionálov v oblasti podnikania. Účastníci majú príležitosť rozšíriť svoje obzory, nájsť spolupracovníkov a naštartovať tak svoju vlastnú podnikateľskú cestu. Súčasťou sú aj rôzne krátke workshopy, napríklad Ako prezentovať svoj nápad investorom.

Ako to vyzeralo tento rok?

Startup Weekend v Žiline sa tento rok konal v krásnych priestoroch nového IT centra spoločnosti Scheidt & Bachmann. Ako vyzerali záverečné prezentácie a čo sa podarilo jednotlivým tímom vytvoriť si môžete pozrieť aj na tomto zázname.

Startup Weekend sľubuje byť nielen odborne obohacujúcou, ale aj inšpiratívnou udalosťou pre všetkých, ktorí majú záujem o podnikanie a inovácie. Táto iniciatíva podporuje vytváranie prostredia, kde sa nápady môžu stať skutočnosťou. Zároveň poskytuje platformu pre spojenie ľudí s podobnými ambíciami.

Tak neváhaj, buďManažér a choď si svoje skúsenosti vyskúšať budúci rok aj ty 🙂

Written by